reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Dělat (si) radost - Doba je konzumní, jsme i my? Co nám vlastně dělá radost?

 

Seriál na Studenta.cz

Sport

Sport

Sportování patří k akademickému světu už od dob antického Řecka. Ve zdravém těle, zdravý duch:)

Všechny díly seriálu zde

Anketa: Jak se do univerzitního sportu zapojujete vy?

07.5.2013 / Studentský život

Anketa: Jak se do univerzitního sportu zapojujete vy?

  1. Jste spokojení s možnostmi sportovního vyžití, které nabízí vaše škola?
  2. Zapojujete se do nějakých univerzitních sportovních aktivit?
Míra, 22
Míra, 22

Míra, 22, Česká zemědělská univerzita, Provozně ekonomická fakulta

Se sportovním vyžitím jsem spokojen, ale kromě povinné sportovní výuky jsem toho nějak extrémně nevyužíval. Jinak jsem se účastnil z vlastní iniciativy florbalu, posilovny a basketbalu. Každý rok chodím na školní akademické hry v basketbalu. V basketbalu ale vidím mezery oproti ostatním sportům, protože je tam docela utlačovaný. Jinak jsem se účastnil ještě povinného sportovního kurzu v Harrachově, který byl též povedený. Usiloval jsem o členství v univerzitním týmu v basketbalu, ale bylo mi sděleno, že mají plno.

Míša, 22
Míša, 22

Míša, 22, Karlova univerzita, Filozofická fakulta

Ani nevím, jaké všechno sportovní využití na naší škole je. Já osobně jsem nabídku sportů využívala jen v rámci tělesné výchovy. Zapsala jsem si tai-či, se kterým jsem ale moc spokojená nebyla. A pak jsem taky měla zapsáno posilování, které mě bavilo a se kterým jsem byla celkově spokojená.

Lucie, 21
Lucie, 21

Lucie, 21, Karlova univerzita, Lékařská fakulta

Jsem spokojená s nabídkou sportů na naší univerzitě. Ze sportovního vyžití máme u nás na fakultě  klasické sporty, které provozují všude jinde, například aerobik, fotbal, házenou, florbal, basketbal, volejbal, a pak máme i sporty tak trochu netypické, například in-line brusle, golf, horolezectví, akvaaerobik. Já nabídku sportů využívám pouze v rámci tělesné výchovy. Chodím na aerobik a na volejbal. Univerzitní týmy jsou u nás florbalové, volejbalové a oboje si vedou velice dobře. Pořádají turnaje přímo na fakultě nebo vyráží hrát někam jinam. Já sama v žádném univerzitním týmu nejsem.

Iveta, 22
Iveta, 22

Iveta, 22, Česká zemědělská univerzita, Provozně ekonomická fakulta

Sportovní vyžití na naší fakultě je opravdu veliké. Máme k dispozici posilovny, fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, bazén a další. Já jsem chodila pouze na aerobik a do posilovny. Univerzitní týmy ve škole máme, ale já nejsem členkou žádného z nich.

Eva, 22
Eva, 22

Eva, 22, Metropolitní univerzita

Na MUP je velký výběr sportů, takže si určitě každý vybere. Já tam chodila na volejbal, beachvolejbal, thajský box a na posilování vlastní vahou. Sportování bylo zadarmo, až teď v současnosti se platí.
Univerzitní tým máme – fotbalový.

Text a foto: Soňa Rašková

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama