reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Dělat (si) radost - Doba je konzumní, jsme i my? Co nám vlastně dělá radost?

 

Seriál na Studenta.cz

Sport

Sport

Sportování patří k akademickému světu už od dob antického Řecka. Ve zdravém těle, zdravý duch:)

Všechny díly seriálu zde

Crowdfunding už frčí také u nás. Zkouší ho i sportovně-hudební festival

16.4.2013 / Studentský život

V Telči se rozhodli jít kultuře naproti a přišli s novým způsobem, jak financovat sportovně-hudební festival bm(X)treme fest. Každoročně je akce závislá na udělení grantů či podpoře sponzorů, ale letos je situace jiná. Tento rok rozhodnou o osudu festivalu sami návštěvníci. Takzvaný "crowdfunding" je v zahraničí běžný a pomalu se dostává do povědomí i u nás.

Pořadatelé bm(X)treme festu  si vybrali crowdfundingový portál hithit.cz. Crowdfunding pomáhá kolektivně financovat nejrůznější projekty, nápady, kapely, umělce i neziskové organizace. Dá se říct, že se jedná o takovou veřejnou sbírku propagovanou především pomocí internetu. Organizátoři tak chtějí zjistit, zda je projekt dostatečně zajímavý a má šanci obstát, zvlášť když hlavními taháky festivalu jsou jména jako Paulie Garand nebo punk-rocková kapela Zakázaný Ovoce. 


Kromě hudebního programu se můžete těšit na závody českého poháru ve freestyle BMX, exhibice, zápasy v bahně aj. Darovaná částka začíná na 120,-Kč, což je cena vstupenky v předprodeji. S částkou roste i odměna. Za 5.000,-Kč lze například získat 2 VIP vstup na akci, 2 festivalová trika, ubytování pro dva v Telči a k tomu všemu večeři s vybranou kapelou. Pokud se částka stanovená na realizaci akce nevybere, peníze se samozřejmě dárcům vrací zpět. 


Více o akci naleznete na www.bmxtreme.cz a nebo na fb.com/bmxtreme.cz

Podívejte se na fotky z minulých ročníků

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama