reklama

Jsme na Facebooku! Koukni, co je nového.

Seriál na Studenta.cz Závislost na technologiích: Jsou technologie drogou moderní doby? Nejsme na nich tak nějak... závislí?

 

Seriál na Studenta.cz

Sport

Sport

Sportování patří k akademickému světu už od dob antického Řecka. Ve zdravém těle, zdravý duch:)

Všechny díly seriálu zde

Primátorky pojede slavná Cambridge, vyzve české univerzity

16.9.2013 / Studentský život

Mimořádně nabitá závodní pouť do Prahy čeká nejúspěšnější univerzitní posádku na světě, osmiveslici Cambridge. Během 100. ročníku Primátorek ji v rámci pátečního závodu Univerzitních osem ČSOB Penzijní společnosti 20. září vyzve sedm českých univerzit (čtyři lodě z Prahy a po jedné z Pardubic, Ústí nad Labem a Ostravy). O víkendu 21. a 22. září se anglická univerzitní loď během hlavního závodu kromě ostatních posádek utká i s Duklou Praha, která vyhrála posledních 33 ročníků Primátorek.

Patří mezi dvě nejsledovanější osmiveslice světa. Každý rok se postaví ve slavném britském závodě The Boat race proti rivalovi z Oxfordu. Ten letos Cambridge prohrála, a tak má před sebou další výzvu, vyhrát v Praze slavné Primátorky. „S jiným cílem sem nejedou,“ má jasno Milan Bruncvik, český olympijský veslař a ještě na jaře člen posádky Cambridge.

I když jde o posádku složenou ze studentů, jde o nejlepší veslaře světa. Její členové jsou národními reprezentanty, účastníky světových šampionátů a olympijských her. „Oni určitě nic nepodcení, na začátku semestru skládají novou posádku a ti kluci budou chtít dokázat, že mají na to být v této slavné posádce,“ říká Bruncvik. „Navíc před třemi lety Cambridge skončila na Primátorkách ve finále B, má tak co napravovat,“ dodává.

Mezi její nejzvučnější jména patří německý reprezentant Helge Grutjen a dvojnásobní účastníci Boat race Steve Dudek a Mike Thorp. V centru pozornosti jistě bude i americká kormidelnice Rosemary Ostfeld. „Mísí se tam zkušenost s mladou dravostí. Univerzitní posádky to budou mít hodně těžké,“ upozorňuje Bruncvik.

Více informací o závodě, doprovodném programu i historii Primátorek ČSOB pojišťovny najdete na www.primatorky.cz.

Diskusní fórum

reklama
reklama
reklama